50 év, 50 gumi: ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16 50 gumiabroncs részvételével

Az ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16 jubileumára igazi kuriózum a teszten az 50 nyári gumi, most kibővített környezetvédelmi és gazdasági szempontokkal, melyeket a környezetvédelmi mérleg kategóriában ismertetünk. Nem meglepő, hogy az élen a Goodyear és a Continental márkákat találhatjuk.

ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16 új vizsgálati kritérium: a környezeti egyensúly

Ahogy az abroncs- és jármű-technológia változáson ment keresztül az elmúlt 50 évben, úgy fejlődött maga a teszt is. Az ADAC hű marad a végső osztályzatban kiegyensúlyozott értékelési elvéhez, ugyanakkor átrendezi, kiegészíti az értékelési kritériumait. A végső megítélés most a vezetési biztonság és a környezeti egyensúly fő kritériumainak két külön kategóriájára alapul.

Elmondható, hogy a hagyományos tesztkritériumok mellett a legfontosabb tényező továbbra is a biztonságos vezetés a száraz és nedves utakon. A kopás, az üzemanyag-fogyasztás és a zaj átkerült az új fő szemponthoz, a környezeti egyensúlyhoz, amit a gumiabroncs tömege és kopása, illetve olyan fenntartható elvárások bővítenek ki, mint a „gyártási maradványok” minősítése.

Minden 50 évvel ezelőtt kezdődött

Németország 1973-ban nagy volt az izgalom: a sérült útfelület miatt meg kellett szüntetni az addig használt tüskés gumiabroncsok szögeit. Vajon hogyan lehet átvészelni a téli időszakot szegecselt abroncsok nélkül? Célszerű-e megvenni a speciális autógumikat? Erre a választ az ADAC első tesztje adta meg a svájci Engadinban, a genfi ​​jégpályán, valamint a Pirelli tesztpályán a mediterrán Olaszországban.

Szerencsére 50 évvel később az ADAC és európai partnerei folyamatosan vizsgálják az autógumikat – a jubileum megünneplésének színvonalát pedig még 50 nyári gumival is fokozzák (ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16).

A változás, hogy immáron valamennyi Németországban beszerezhető vagy megrendelhető gumiabroncs minden árkategóriában megtalálható. Vagyis az olcsó távol-keleti is lehet olyan jó, mint például a prémium francia márkás gumiabroncs. A lényeg, hogy mindkettő biztonságos legyen, és autónkat stabilan az úton tartsa.

A teszt 10 legjobb gumiabroncsa

Az ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16-os vizsgálaton a Goodyear, a Continental, a Michelin és a Bridgestone viszonylag költséges prémium abroncsai is a lista élén vannak ebben a jubileumi évben. A finnországi Nokian Tyres és a japán Falken közelében jelenleg a koreai Kumho, Hankook és Nexen abroncsgyártók teszik még teljesebbé ezt a csoportot. Az élmezőnyben találhatjuk a roppant módon kiegyensúlyozott Goodyear EfficientGrip Performance 2-t és a Continental PremiumContact 6-ot, amelyek a vezetési biztonság mintapéldányai. A Premium Contact 7 egyébként idén tél óta kapható többféle méretben.

Az ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16: Goodyear EfficientGrip Performance 2 – tesztgyőztes nyári gumiabroncs

Eredmény (biztonságos vezetés):

A Goodyear EfficientGrip Performance 2 mindent összevetve jó minősítéssel vizsgázott a biztonságos vezetés tekintetében.

Száraz útszakaszon kellő visszajelzést biztosít a járművezetőnek a kormányról, biztonságos abroncs a határértékeken, és száraz útfelületen az átlagosnál jobb fékúttal dicsekedhet. Nedves utakon a Goodyear EfficientGrip Performance 2, a féktávolság mérését és a nedves útfelületen való kezelhetőséget vizsgálva azt látjuk, hogy remek tapadást és biztonságos vezethetőséget kínál. Ha az aquaplaningról beszélünk , akkor az nem haladja meg a „kielégítő” értéket.

Eredmény (környezeti mérleg):

A környezeti mérlegnél a Goodyear EfficientGrip Performance 2 autógumi átlag feletti futásteljesítménnyel dicsekedhet a kopási vizsgálaton. A hatékonyság a kis abroncstömegnek és az alacsony üzemanyag-fogyasztásnak hála bámulatos. A zajkibocsátás tekintetében a Goodyear kielégítően teljesített.

Kielégítő: A széles középpálya

A VW Golf 8 tesztjárművünkön 21 modell – köztük sok másodlagos prémiumgyártó márka – ért el kielégítő összesített értékelést. Általában csak egy speciális gyengeség miatt értéktelenednek el, így a személyes használati feltételektől vagy preferenciáktól függően biztosan valamivel olcsóbb alternatívát jelenthetnek. Általában a vizes utakon tapasztalható kisebb gyengeségek vezetnek vezetési biztonság tekintetében leértékeléséhez – száraz utakon a hiányosságok ritkábbak. A környezeti egyensúlyban is alacsonyabb értékelést kapnak – leginkább a nagyobb kopás miatt.

A hibás gumiabroncsok nem jelentenek alternatívát

A 7 hibás abroncs az egymásnak ellentmondó célok miatt teljesen meghibásodott: katasztrofális vizes teljesítménnyel kudarcot vallanak – még akkor is, ha más részágakban sikerül is csúcsteljesítményt felmutatniuk. A legjobb példa: azon a ponton, ahol a Continental PremiumContact 6-os tesztjármű már áll, körülbelül 52 km/h-val hajtunk el a DoubleCoin DC99 mellett. Az ilyen sebességnél bekövetkező balesetek drámai következményekkel járhatnak – ezért tartózkodjon ezektől a gumiabroncsoktól!

Az ADAC nyári gumi-teszt 205/55R16-os méretben arra világít rá, hogy amennyiben költséghatékony ajánlatot keres a gumiárak és egyéb szervizköltségek tekintetében, akkor ne csak az online ajánlatokat nézze meg, hanem a különböző regionális kereskedőket is.

 

 

 

forrás: adac.de

Stresszmentes GUMI- és GYORSSZERViZ
szolgáltatások.
© Copyright 2021 - Point-S Magyarország Kft.
Point-S Magyarország Kft.

Cím: 2040 Budaörs, Bimbó u. 38
Cégjegyzékszám: 13-09-146813
Adószám: 23337233-4-13
Közösségi adóazonosító szám: HU17783374
Email: info@point-s.hu; moor.gabor@point-s.hu

crosschevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram